خدمات پایگاه داده

شركت پیوست و بخش مشاور پایگاه داده وکارشناس ارشد آن جناب آقای مهندس شیبانی بابیش از ۱۲ سال سابقه کار در حوزه IT، نقش ارائه پیشرفته ترین و تخصصی ترین متدها در بکار گیری نرم افزار قدرتمند Microsoft SQL Server در محیط هایی با مقیاس متوسط تا بزرگ را بعهده گرفته است. اين فعالیت ها به طورکلی به ۸ دسته ذیل تقسیم میگردد:
بهینه سازی و افزایش کارایی نرم افزار و پایگاه داده

بالا بودن سرعت وب سایت یا نرم افزار از جمله عواملی است که می تواند بازدید کنندگان یا کاربران سایت را حفظ کرده و رضایت آن ها را بدست آورد. برای این منظور باید طراحی سایت یا نرم افزار با استاندارد های بهینه سازی صورت پذیرفته باشد و همچنین ترفند های افزایش سرعت سایت یا نرم افزار در طراحی اجرا شده باشند. از جمله عواملی که در بالا بردن سرعت وب سایت بسیار تأثیر گذار است، بهینه سازی دیتابیس سایت است. همان طور که مستحضر هستید، تمام اطلاعات سایت از قبیل متن، تصاویر، تغییرات انجام گرفته بر روی تنظیمات اصلی سایت، اطلاعات مربوط به افزونه ها و… بر روی دیتابیس سایت ذخیره می شوند. با هر بار به روز رسانی سایت، اطلاعات جدیدی به دیتابیس یا همان پایگاه داده اضافه می شود. انباشته شدن اطلاعات در پایگاه داده در گذر زمان می تواند کاهش سرعت لود سایت را به همراه داشته و به این ترتیب از آمار بازدید کنندگان سایت بکاهد. برای حل این مشکل مستلزم رسیدگی و بهینه سازی دیتابیس هستیم. در این کارگروه می خواهیم شما را با نحوه بهینه سازی دیتابیس به منظور بالا بردن سرعت وب سایت یا نرم افزار آشنا نماییم.
مراحل بهینه سازی دیتابیس :
حذف اطلاعات منسوخ و بلا استفاده
حذف افزونه هایی که کاربردی برای سایت یا نرم افزار شما ندارند
نصب افزونه های مدیریت بهینه سازی دیتابیس
بهینه سازی کامل ایندکسها در پایگاه داده و بانک های اطلاعاتی
بررسی کامل کد نویسی برای بهینه سازی دیتابیس
بروزرسانی پایگاه داده و بانک های اطلاعاتی
لازم به ذکر است مراحل بهینه سازی بسیار متنوع بوده و با توجه به ساختار نرم افزار و نیاز مشتری پلن مربوطه قبل از اجرا در اختیار قرار گرفته و در صورت تایید راه اندازی شروع می شود
اطلاعات بیشتر...

بهینه سازی دیتابیس
افزایش کارایی دیتابیس
افزایش سرعت دیتابیس

راه اندازی متدهای مختلف آنلاین بودن همیشگی نرم افزار (High Availability)

با توجه به حساسیت بالا در سرویس دهی سازمان ها و همچنین روند رو به رشد الکترونیکی شدن تمامی فعالیت ها در کشور، نیاز به سرویس دهی بدون وقفه پیش از پیش احساس شده و با توجه به اینکه از دسترس خارج شدن برخی از سرویس ها حتی برای لحظاتی کوتاه خسارات جبران ناپذیری را به ارمغان می آورد پیاده سازی یک ساختار با رعایت تمامی حالت های سرویس دهی بدون وقفه (High Availability) از نیاز اصلی و حیاتی تمامی ارگان ها دولتی و خصوصی به شمار می رود.
اطلاعات بیشتر...

High Availability
Log Shipping
Fail Over

خدمات پشتیبانی پایگاه داده

نگهداري DB و اجراي وظايف DBA شامل :
- نصب و راه اندازي و پيكربندي و به روز رساني نرم افزار SQL SERVER و محصولات وابسته به آن .
- تعريف و پشتيباني رويه ها و سياست هاي Backup & Recovery .
- مبحث DatabaseSecurity (ايجاد و پياده سازي User و Roleها و Grantها).
- اجراي Database tuning & performance monitoring.
- طراحي ميزان رشد و تغييرات ديتابيس.
- اجراي trouble shooting و ارائه مشاوره به تيم هاي پياده سازي .
- نظارت کامل بر عملکرد بهینه و ارتقاء سطح کاری بانکهای اطلاعاتی
- دادن مشاوره های لازم در زمینه توسعه بانکهای اطلاعاتی ، پارتیشنینگ و کلاسترینگ آن
- مشاوره در زمینه های مختلف نرم افزاری ، سخت افزاری و ارائه راهکار های مختلف پشتیبان گیری از بانک های اطلاعاتی و بالا بردن کارایی آن
اطلاعات بیشتر...

پشتیبانی دیتابیس
پشتیبانی پایگاه داده
نگهداری پایگاه داده

بازیابی دیتابیس

وجود یک Backup کامل و آزمایش شده و یک طرح بازگردانی درست برای Database های SQL Server در مجموعه ای که در آن قرار دارید اگر مهمترین موضوع نباشد یکی از مهمترین کارهای شما به عنوان یک DBA می باشد. تصور کنید به عنوان یک DBA ( Database Administrator ) از Database های SQL Server های نرم افزار مالی ، نرم افزار اتوماسیون اداری ، نرم افزار نیروی انسانی ، نرم افزار شیرپوینت و مدیریت مستندات و ... به درستی Backup نگرفته اید ، خدای ناکرده بر اثر یک تصادف اطلاعات موجود در این Database ها دچار اختلال می شود و شما مجبور می شوید اطلاعات را بازگردانی کنید ، اما متوجه می شوید که Backup ها به درستی گرفته نشده اند ، تست نشده اند و قابل بازگردانی نیستند . نکته قابل تامل در خصوص Backup این است که شما بتوانید Backup را بازگردانی کنید اگر شما یک برنامه بازیابی از حادثه یا Disaster Recovery Plan نداشته باشید حتما برای خود چنین برنامه ای ، حداقل در سطح کاری خودتان تدوین کنید و به آن عمل کنید ، به این برنامه به عنوان بیمه کاری خود نگاه کنید
انواع backup گیری:
SQL Server Full Backup
SQL Server Differential Backup
SQL Server Log Backup
SQL Server File Backup
SQL Server Filegroup Backup
SQL Server Copy Only Backup
SQL Server Mirror Backup
SQL Server Partial Backup
بازیابی باج افزار یا بازیابی اطلاعات رمزنگاری شده توسط Ransomware ها . اگر با Ransomware یا باج افزارها یا ویروسهای باجگیر روبه رو شده اید و نمی توانید به فایلهایتان دسترسی پیدا کنید ما نگرانی های شما را درک می کنیم و کارشناسان رسانه افزار به شما کمک خواهند کرد تا اطلاعات خود را در اسرع وقت بدست آورید. حملات و کد کردن فایلها و اطلاعات یا همان اینکریپشن ، encryption توسط باج افزارها یک مشکل رو به رشد برای کاربران کامپیوتر و مدیران دیتا سنتر و ادمین سرورها ست. هر مورد آلودگی به ransomware به آسانی می تواند میلیونها تومان خسارت داشته باشد. تهدید ها از سال ۲۰۱۶ افزایش پیدا کرده ، به همین دلیل است که ما اکنون خدمات تخصصی بازیابی باج افزار و رمزگشایی ransom ware را ارائه می دهیم .در چنین مواقعی شما سریعا به فایل های خود نیاز دارید، اما همیشه پرداخت باج به خالق باج افزار یک گزینه امن و موثر نیست.
توصیه های مهم :
فایلهای رمز نگاری شده را دستکاری نکنید
فایلها و داده های رمزنگاری شده را بهیچ وجه حذف یا پاک نکنید
درماشینهای مجازی از نقاط بازگشت یا اسنپ شات ها استفاده نکنید
از اجرای ناخواسته SCANDISK هنگام بالا آمدن ویندوز جلوگیری کنید
از اجرای فرمان CHKDSK بر روی درایوهای رمزنگاری شده اجتناب کنید
از فرمت کردن یا حذف ‍و پارتیشن بندی مجدد درایوهای رمزنگاری شده پرهیز کنید
اطلاعات بیشتر...

بازیابی اطلاعات از دست رفته
بازیابی پایگاه داده
SQL Database Recover

نصب و راه اندازی مانیتورینگ حرفه ای پایگاه داده

پایگاه های داده مانند MS SQL Server و Oracle در شبکه همه سازمان ها و شرکت ها نقشی حیاتی دارند و عملکرد صحیح برنامه های کاربردی و پورتال های سازمانی به آنها وابستگی مستقیم دارد. در صورت بروز اختلال برای سرورها و یا سرویس های پایگاه داده دسترسی به برنامه های کاربردی قطع شده و فعالیت کاربران و مشتریان متوقف خواهد شد. بنابراین یکی از وظایف اصلی راهبران شبکه نظارت همیشگی سرویس های پایگاه داده است تا در صورت بروز اختلال، زودتر از کاربران و مشتریان از موضوع با خبر شده و نسبت به رفع مشکل اقدام نمایند. سیستم جامع مانیتورینگ آنچه که برای نظارت بر پایگاه داده به آن احتیاج دارید را در اختیار شما قرار خواهد داد.
برخی از امکانات مانیتور عبارتند از:
امکان مانیتورینگ بیش از 30 شاخص عملکردی مهم مربوط به SQL Server.
امکان تعریف شرایط اختلال برای هر یک از شاخص ها.
امکان مانیتورینگ صحت عملیات Backupهای تعریف شده بر روی SQL Server.
امکان نظارت بر اجرای صحیح Job های SQL Server.
قابلیت مانیتورینگ چندین Instance بر روی هر یک از سرورها.
ارائه توضیحات و راهنمای فنی در خصوص هر یک از شاخص ها.
ارائه گزارش ها و داشبورد های نظارتی پایگاه داده.
اطلاعات بیشتر...

مانیتورینگ پایگاه داده
بررسی عملکرد پایگاه داده
sql monitoring

مشاوره در طراحی دیتابیس

در امر مشاوره، کارشناسان با تجربه ما با آگاهی از نیاز روز مشتریان میتوانند به عنوان مشکل گشا و راهبر ایشان در نحوه بکارگیری توانایی های SQL Server عمل کنند و راه حل هایی با کمترین هزینه، پیش پای سازمان ها و شرکتهای دولتی و خصوصی قرار دهند. خدمات اجرایی از دیگر سرویسهایی است که طی آن، مشتری بعضا به دلیل پیچیدگی امر، خواستار اجرا و پیاده سازی توسط کارشناسان شركت میشود و در این حالت، وظیفه ما فرا تر از صرفا ارائه راهکار است. در اين خصوص با بررسی علل بوجود آمدن مشکل در پایگاههای داده بیش از 100 ارگان ، سازمان و... اقدام به راه اندازی بخش جدیدی جهت مدیریت صحیح پایگاه های داده گرفته است
اطلاعات بیشتر...

طراحی دیتابیس
مشاوره در طراحی دیتابیس
ساخت دیتابیس

مشاور و مجری طرح امنیت پایگاه داده

امروزه یکی از بزرگترین دغدغه‌های فعالان حوزه آی تی، برقراری امنیت اطلاعات می‌باشد. با پدید آمدن بانک‌های داده‌ای آماری و مالی، حساسیت مسئله صد چندان می‌شود. در ادامه چک لیستی را ارائه می‌نمایم که با کمک آن می‌توانید تا حدود بسیار خوبی امنیت نرم افزار تحت وب خود را برقرار نمایید. در برخی از موارد مثال‌هایی از تکنولوژی مایکروسافت آورده شده است که این بدلیل تخصص نویسنده در تکنولوژی‌های مایکروسافت می‌باشد. در صورتیکه شما از تکنولوژی‌ها و زبان‌های سورس باز بهره می‌برید، می‌بایست معادل مورد ذکر شده را در زبان مورد استفاده خود بیابید . ابتدا اجازه دهید مقداری با حملات آشنا شویم و سپس راه مقابله را در کنار هم بررسی نماییم.
حمله XSS
حمله SQL Injection
حمله CSRF
حمله Brute Force
حمله DDOS
حمله SHELL
حمله SNIFF
اطلاعات بیشتر...

امنیت دیتابیس
Database Security
امنیت پایگاه داده

تست برنامه های تحت وب

تست هایی که صورت می گیرد :
1. تست کارکرد(functionality testing)
2. تست قابل استفاده بودن (usablity)
3. تست اینترفیس
4. تست سازگاری
5. تست عملکرد(performance)
6. تست امنیت
اطلاعات بیشتر...

تست امنیت وب
تست برنامه های تحت وب
تست وب