خدمات پایگاه داده

دسترس پذیری بالا و مطمئن – High Availability

امروزه با توجه به جایگزینی عملیات مکانیزه و الکترونیک با روش‌های سنتی و غیرمکانیزه و مستقر شدن سامانه‌های نرم‌افزاری متعدد در سازمان‌ها و شرکت‌ها، اهمیت و اولویت در دسترس بودن این سامانه‌ها و نیز اطلاعات سازمان افزایش یافته است و سرویس‌دهی بدون وقفه سامانه‌های نرم‌افزاری نقشی اساسی و موثر در کسب‌وکار سازمان‌ها و شرکت‌ها دارد و چه بسا از دسترس خارج شدن سرویس‌های سازمانی حتی برای مدتی کوتاه، خسارت‌های جبران ناپذیری به سازمان وارد می سازد.

لذا در راستای در دسترس بودن بی‌وقفه و مطمئن سامانه‌های نرم‌افزاری، راهکارهای مختلف و متنوعی در حوزه‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات ارائه و مطرح شده است که هر یک با توجه به شرایط و نیاز سازمان‌ها کارایی و قابلیت‌های خود را دارا هستند.

تیم مختصص مدیر پایگاه داده با مطالعه و شناخت نیازهای خریدار قابلیت ارائه خدمات مشاوره، پیاده‌سازی و پشتیبانی راهکارهای مختلف این حوزه را در قالب سرفصل‌های زیر دارد:

بهینه سازی و افزایش کارایی نرم افزار و پایگاه داده – Performance

افزایش کارایی و سرعت انجام عملیات و بطور کلی بهبود عملکرد در عملیات‌های یک سامانه‌ی نرم‌افزاری، تاثیر بسزایی در رضایت استفاده‌کنندگان از آن سامانه دارد. برای این منظور رعایت استانداردهای تعریف‌شده در طراحی و تولید و نیز بهینه‌سازی پایگاه‌های داده‌ای دارای اهمیت فراوان است. همچنین با افزایش تدریجی حجم اطلاعات پایگاه داده‌ای یک سامانه‌ی نرم‌افزاری در گذر زمان، نیاز به بازنگری‌ها و تغییراتی در ساختارهای تعریف شده در قبل است تا کارایی و استفاده‌ی بهینه از سامانه در وضعیت مطلوب باقی بماند. تیم متخصص مدیر پایگاه داده با انجام مراحل بهینه‌سازی پایگاه داده کارایی و بهبود عملکرد سامانه‌ی نرم‌افزاری سازمان شما را تضمین خواهد کرد.

مراحل بهینه سازی و افزایش کارایی پایگاه داده

 • حذف اطلاعات منسوخ و بلا استفاده
 • حذف افزونه‌هایی که کاربردی برای سایت یا نرم‌افزار شما ندارند
 • نصب افزونه‌های مدیریت بهینه‌سازی پایگاه داده
 • بهینه‌سازی کامل Index ها در پایگاه داده و بانک‌های اطلاعاتی
 • بررسی کامل Scriptها، Queryها و Objectهای پایگاه داده و ارائه‌ی بهینه‌سازی در این بخش
 • بروزرسانی پایگاه داده و بانک‌های اطلاعاتی

نصب، راه‌اندازی، پیکربندی و مدیریت پایگاه داده – DBA Services

نصب، راه اندازی و پیکربندی Data Server و DBMS یکی از مهمترین بخشهای راه اندازی هر سامانه نرم افزاری است که نیاز است با دقت و بررسی دقیق صورت پذیرد. کوتاهی در اجرای این بخش باعث بروز مشکلات و مصایب فراوانی در راستای بهره برداری از یک سامانه نرم افزاری خواهد شد که از مهمترین آنها می توان به کاهش امنیت اطلاعات پایگاه داده ای، عدم تهیه دقیق و صحیح نسخه پشتیبان (Backup) و در نتیجه از دست رفتن اطلاعات، کاهش کارایی و افت عملکرد سامانه و… اشاره کرد. در این راستا تیم متخصص گروه نرم افزاری پیوست آمادگی ارائه خدمات در محور های زیر را دارا می باشد :
 • نصب و راه اندازی و پيكربندی و به روز رسانی نرم افزار SQL SERVER و محصولات وابسته به آن
 • تعريف و پشتيبانی رويه ها و سياست های Backup & Recovery
 • اجرای Database Tuning & Performance Monitoring
 • طراحی ميزان رشد و تغييرات ديتابيس
 • اجرای Troubleshooting و ارائه مشاوره به تيم های پياده سازی
 • نظارت کامل بر عملکرد بهینه و ارتقاء سطح کاری بانکهای اطلاعاتی
 • ارائه مشاوره های لازم در زمینه توسعه بانکهای اطلاعاتی ، Partitioning و Clustering

بازیابی اطلاعات و پایگاه داده – Recovery

محافظت از اطلاعات و پایگاه های داده ای سامانه های کاربردی، به عنوان یکی از ارزشمند ترین دارایی های سازمانها و شرکت ها، از مهمترین وظایف واحد فناوری اطلاعات است. پیاه سازی طرح دقیق و مطمئن برای تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات (Backup) و دارا بودن یک برنامه بازیابی سریع اطلاعات پس از یک اتفاق (Disaster Recovery Plan) به شما اطمینان خواهد داد که اطلاعات سازمان یا شرکت شما تحت محافظت قرار دارد. تیم متخصص گروه نرم افزاری پیوست علاوه بر ارائه خدمات مشاوره و پیاده سازی در این حوزه، قادر است با استفاده از متدهای بروز و ابزار های پیشرفته، اطلاعات و پایگا های داده ای از دست رفته را با ضریب اطمینان بالا، بازیابی کرده و از بروز اتفاقات مشابه در سازمان شما جلوگیری نماید.

راه اندازی سامانه نظارت بر عملکرد پایگاه داده – DB Monitoring

مدیریت پایگاه های داده ای در شبکه همه سازمان ها و شرکت ها نقشی حیاتی دارد و عملکرد صحیح سامانه های نرم افزاری و پورتال های سازمانی به آنها وابستگی مستقیم دارد. در صورت بروز اشکال برای Server ها و یا سرویس های پایگاه داده، دسترسی به سامانه ها، فعالیت های کاربران و عملیات های مرتبط با کسب و کار مجموعه نیز دچار اشکال خواهد شد که بعضا خسارت های جبران ناپذیری به سازمان وارد خواهد کرد. وجود یک سامانه جامع نظارت (Monitoring) بر پایگاه های داده ای تا حدود زیادی می تواند از بروز این اشکالات جلوگیری کرده و اطلاعات مفید و کاربردی در راستای بهینه سازی و رفع اشکالات احتمالی در اختیار سازمان قرار دهد که در حالت عادی تا قبل از بروز اشکال تقریبا غیر قابل وصول هستند. در این راستا تیم متخصص گروه نرم افزاری پیوست آمادگی راه اندازی سامانه جامع نظارت بر پایگاه های داده ای MS SQL Server را دارد که از مهمترین قابلیت های آن می توان به نکات زیر اشاره کرد :
 • امکان مانیتورینگ بیش از 30 شاخص عملکردی حیاتی مرتبط به SQL Server
 • امکان تعریف شرایط اخلال برای هر یک از شاخص ها
 • امکان مانیتورینگ صحت عملیات Backupهای تعریف شده بر روی SQL Server
 • امکان نظارت بر اجرای صحیح Job های SQL Server
 • قابلیت مانیتورینگ چندین Instance بر روی هر یک از Server ها
 • ارائه توضیحات و راهنمای فنی در خصوص هر یک از شاخص ها
 • ارائه گزارش ها و داشبورد های نظارتی پایگاه داده

تماس با ما

ما دوست داریم هر زمان از شما بشنویم

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است
چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است

  تصویر عالی